mlwp.jun.pl Forum Index
 FAQ   Search   Memberlist   Usergroups   Register   Profile   Log in to check your private messages   Log in 

Previous topic «» Next topic
Administrative divisions of Poland
Author Message
Veto 

Posted: 2011-01-22, 22:14     

lesiu_adi wrote:
Za prezydentury Lecha od zażydzonego KUL'u Juszczenko dostał order orła białego .... za zasługo plucia na rzecz Polski typu Bandera bohater Ukrainy [Moja rodzina jest z Wołynia]

Z tego co pamiętam to ŚP Lech Kaczyński chyba nawet objął patronatem festiwal kultury ukraińskiej w czasie obchodów rzezi wołyńskiej. Dla mnie niepojęte... :-?

lesiu_adi wrote:
film Nocna Zmiana

Polecam!

lesiu_adi wrote:
Szymborska Wajda i te cale postkomunistyczne towarzystwo.

Dodałbym jeszcze Agnieszkę Holland, która tak żwawo protestowała przeciwko budowie pomnika wydarzeń na Wołyniu, bo projekt był "za drastyczny".

lesiu_adi wrote:
Oni nie mają ŻADNYCH poglądów politycznych i idą "za korytem" byli z koalicji z SLD teraz są z towarzyszami z PO i nie zdziwił bym się jakby za 5 lat byli w koalicji z niby "nową jakością" PJN ....

Jak to mawia jeden z moich wykładowców: ' Jak zrobić, że prawie zawsze jest się w rządzie, a nigdy się wyborów nie wygrało' ;-)

lesiu_adi wrote:
I jeszcze jedno proszę Was sami szukajcie informacji, bo telewizja kłamie, i potem mamy takie kwiatki na przykład na "Uniwersytetach" że pani doktor z "niemieckim" nazwiskiem twierdzi że Kosowo to nie Serbia i dobrze tym Serbom za to co zrobili na przykład w Srebrnicy .... Nie znając w ogóle tematu ani podłoża historycznego ..... A z taką mądralą nie pogadasz bo ona jest "doktorem" i wie lepiej z telewizji ........

Pełna zgoda!

lesiu_adi wrote:
Zrozumcie że bardzo mnie cieszy rozwój jakiegoś miasta, ale nie można zabrać wszystko innym i mieć tylko dla siebie.
Jako Bydgoszczanin uważam że Toruń to ładne miasto tak samo Inowrocław [we Włocławku nie byłem ] i im też należy się zadbanie i pamięć a nie zaniedbanie i zapomnienie !

Tylko, tutaj nikt nie mówi o zabieraniu innym. Nie wiem jak u Was, ale u nas pozostałe miasta jakoś nie narzekają z takiego obrotu sprawy jaki mamy. Zwłaszcza Starachowice, które mają na swoim terenie Specjalną Strefę Ekonomiczną i coraz lepiej na tym wychodzą. Czy chociażby Sandomierz, w promocję któego województwo wpakowało spore fundusze i dzisiaj przeżywa boom turystyczny.

Wszystko trzeba robić z głową, żeby nikomu nie zabrakło :sup:

http://www.bratanki.xn.pl

REKLAMA 

Posted: 2011-01-22, 22:58     

Szakali 
Administrator

Posted: 2011-01-22, 22:58     

O ludzie. Ja wspomniałem o Konstantym Dombrowiczu, kandydacie niezależnym (choć trochę radio Maryja), a ty mi wyskakujesz z takim elaboratem :-P. Po prostu zauważyłem, że dużo ludzi, "zdrajców", którzy chcą dawania dupy Toruniowi głosowało na KonDoma. Cieszy mnie, że widzisz wady w każdym ugrupowaniu.

Ja po raz drugi napiszę, że w przypadku Nowego Yorku fakt, że nie mają władz nic nie zmienia. Jest to tak olbrzymie miasto, które obroni się nawet w przypadku nieprzychylnej polityki władz stanu.

Ach, ten mit żydokomuny. Ciężko mi uwierzyć, że większość komuchów za PRL-u zwłaszcza po 1968 miała żydowskie korzenie. Poza tym napisałeś część, a nie większość. Teraz zapewne otrzymam komentarz w stylu "masz klapki na oczach" :-P . Dodam, że też nie przepadam za koszerną.

Co do równomiernego rozwoju województwa, zgoda. Tyle, że teraz i przy aktualnym systemie krzyżakowo zabiera sporo z naszego kawałku tortu (marszałek z rydzykowa decyduje o środkach unijnych itd.), przez co traci na tym miasto. Przeciwko temu stanowczo protestuję.

lesiu_adi 

Posted: 2011-01-22, 23:54     

Szakali wrote:
O ludzie. Ja wspomniałem o Konstantym Dombrowiczu, kandydacie niezależnym (choć trochę radio Maryja), a ty mi wyskakujesz z takim elaboratem :-P. Po prostu zauważyłem, że dużo ludzi, "zdrajców", którzy chcą dawania dupy Toruniowi głosowało na KonDoma. Cieszy mnie, że widzisz wady, w każdym ugrupowaniu.

Przepraszam pomyliłem się myślałem że masz na myśli jakaś odmianę PISu. Co do Dąbrowicza to też już go miałem dość, ciągle te układziki i układziki ....
A ten z PO który teraz wygrał za samą parte ma u mnie wyrazy nie poprarcia ....

Szczerze to w tych wyborach nie glosowałem bo nie było w czym wybierać jeden już pokazał na co go stać a drugi z PO naobiecywał jak Tusk - a potem tylko na korytarzu uczelni słyszę jaki to on wspaniały i czego on nam nie da ....

Dla przykładu taki mąż stanu jak Aleksander Łukaszenko którego tak bardzo tępią "nasze media" twierdzi że "ja nic nie obiecuje ja będę się starał aby obywatelom Białorusi żyło się dobrze"

Szakali wrote:

Ach, ten mit żydokomuny. Ciężko mi uwierzyć, że większość komuchów za PRL-u miała żydowskie korzenie. Wspomnijmy choćby 1968. Poza tym napisałeś część, a nie większość. Teraz zapewne otrzymam komentarz w stylu "masz klapki na oczach" :-P .

Nie masz swoje zdanie :) Możesz nie wiedzieć pewnych spraw, jak byłem w Twoim wieku byłem zawziętym wyborcom PO, ale jak ktoś mnie pytał dlaczego Po to ja powtarzam slogany z telewizji. A wówczas oglądałem jej dużo szczególnie TVN :)

Potem zacząłem szukać swoich korzeni i dowiedziałem się o UPA dalej zaczynem czytać o kresach następnie zacząłem się interesować historią Polski itd. I po takiej dawce wiedzy w końcu zrozumiałem o co w tym wszystkich chodzi .

Co do roku 1968 zwykli żydzi wyjechali w szlachta typu Michnik została ....

Przykład żydzi oskarżają Polaków o zbrodnie pod Jedwabnym

Michnik to promuje książka "sąsiedzi"

[tak poza tym to Polacy nie są jak kościół tylko tacy jakim media kit wcisną - przykład Kaczyński przed śmiercią wredny kaczor po śmierci "nasz prezydent" i wielka żałoba]

http://www.youtube.com/watch?v=QlSsg7QkjrY

A autor opowiada

http://www.youtube.com/wa...feature=channel

Żydzi tak się "wyszkolili" że gdy pytam się jakiegoś Polaka co to znaczy dla ciebie antysemityzm to przeważnie padają słowa negatywne potępiające a gdy pytasz co to znaczy polonofob to większość nie wie .... bo co z Polski można się śmiać .... z naszej kultury tradycji religii a z żydów nie wolno ?

A jak ktoś się nie śmieje z Polski to według Michnika "nie ma poczucia humoru" ...

http://www.youtube.com/watch?v=ADM9QFSJD7w

Tacy ludzi rządzą Polską .......

Ogólnie to nie oglądam wcale TV ale czasem mi się zdarzy przejść do salonu do kuchni gdy ojciec ogląda jakiś program .... całkiem niedawno jakiś historyk wypowiadał się o komunistach w programie Tomasza Lisa i gdy zaczął mówić że większość komunistów w Rosji to byli żydzi i ci kaci w Katyniu to zaraz Lis zmienił temat i nie dal mu dalej dojść do słowa ..... to było chyba w tym miesiącu jak są jakieś archiwalne nagrania to rposze poszukać i sprawdzić :)

Co do tego miasta co wiedziałem i co wiem publicznie nie będę pisał ....

Dalej Mel Gibson film "Pasja" wydal na siebie wyrok dla żydów Amerykańskich media go tam szkalują podsunęli mu żydóweczkę rosyjską i rodzina się rozpadła, a wiadomo o co chodzi o kasę i zniszczenie go ..... Gipson ostanio zrobił film "Edge of Darkness" o dziwo "poprawni politycznie" [by nie napisać żydzi] nazwali te film po polsku "furia" co oczywiscie nie jest poprawnym tłumaczeniem tego tytułu i napisali w recenzji bajeczki. Proszę zobaczcie ten film i zrozumiecie jak się dzisiaj niszczy ludzi ....

A to Polsko - ormiański ksiądz który mówi prawdę i jest ciągle szkalowany ....

http://www.youtube.com/watch?v=Qp0DpbXG6Bk

Już nie musze ogólnie pisać że strony z nazwiskami Polski żydów są ciągle usuwane tak samo jak na Jewtube ;) Powód wszystkim znany "antysemityzm"

Szakali 
Administrator

Posted: 2011-01-25, 23:51     

Co do tego, że są nieprzychylni nam Żydzi nie ma żadnych wątpliwości. Również bolą mnie oszczerstwa względem Polski.

Zakładając, że w Bydgoszczy jest trochę większy odsetek byłych komunistów, to mimo
wszystko nie powinno uprawniać Ciebie do tak dużego uogólnienia, jakim jest użycie tego paskudnego określenia. Odbiorców spoza naszego regionu może ono zmylić, a przecież Bydgoszcz ma od 1920 charakter stricte polski. Toruń tez był miastem wojewódzkim, więc rozumując tym tokiem jest zapewne porównywalnie "zażydzony" albo w niewiele mniejszym stopniu.

W gruncie rzeczy z Twoich wypowiedzi wypływają same negatywy. Moim zdaniem (także jako regionalnego patrioty) nie powinieneś wyrzucać takich pomyj na własne miasto, nawet jeśli po części mają pewne uzasadnienie. Nie spróbowałeś przedstawić jakiś pozytywów. W zasadzie to bardziej by pasowało na wypowiedź mieszkańca miejscowości po krzyżackiej stronie Wisły. :-P

PS. Wątpię, czy w innych miastach wojewódzkich jest mniej komuchów niż w Bydgoszczy.
PS2. Wiem o rzezi na Wołyniu.
PS3. Nazwanie Łukaszenki mężem stanu zakrawa na kpinę.
PS4. Bruski nie jest ideałem, ale poziomu dna Dombrowicza to już chyba nikt nie osiągnie.

Reply to topic
You can post new topics in this forum
You can reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum
Add this topic to your bookmarks
Printable version

Jump to:  
Quick Reply
Username: 

Expire Days