mlwp.jun.pl Forum Index
 FAQ   Search   Memberlist   Usergroups   Register   Profile   Log in to check your private messages   Log in 

Previous topic «» Next topic
Great Hungary
Author Message
Maniek 
Administrator
My name is Maniek

Posted: 2010-05-10, 21:15   Great Hungary  

I found these cars in Budapest :-D
Znalazłem takie samochody w Budapeszcie :-D
Találtam ezen autók Budapesten :-D

Támogatom !
Popieram !

REKLAMA 

Posted: 2010-05-10, 21:35     

Lanti 

Posted: 2010-05-10, 21:35     

:)

In Hungary, this tag is symbolic. Most of the people, who use this tag, not want to declare war with the neighbours, we just want to remember to Hungary's greatest ages. We would be absolutely much happier without Greater Hungary, if the neighbours don't want to attack and liquidate the Hungarian minorities. But, they attack and fuck with the minorities every day, becouse they that think, we would like to declare war in the future.

Fear of the thieves. And the Catch-22.

I think it would be a problem in the near future from this...

Maniek 
Administrator
My name is Maniek

Posted: 2010-05-10, 22:07     

Lengyel kisebbség Litvániában a Németország és a Cseh Köztársaság zaklatták.
De nincs területi szemben Csehország, Szlovákia, Ukrajna, Litvánia és Belarusz, bár földjeinket:-x
Én személy szerint nem értek egyet.

Polacy na Litwie, w Niemczech i w Czechach s± szykanowani. Nie mamy jednak roszczeń terytorialnych wobec Czech, Słowacji, Ukrainy, Litwy i Białorusi, choć tam s± nasze ziemie.
Ja osobi¶cie się z tym nie zgadzam.

Polish minority in Lithuania in Germany and the Czech Republic are subject to harassment.
But we have no territorial claims against Czech, Slovakia, Ukraine, Lithuania and Belarus, although there are our lands :-x
I personally do not agree with there.

lesiu_adi 

Posted: 2010-10-28, 04:16     

Polaków w republice Czeskiej też ? Muszę się temu przyjrzeć bo nic nie wiem ;) To że "Litwini" traktują naszych na Wileńszczyźnie jak bydło to mi wiadomo od dawna. Ukraińcy to już zupełnie inna historia, oni do dzisiaj Polaków nie cierpią i do dzisiaj stawiają pomniki Banderze. Na ironie losu tablica Szuchewycza we Lwowie jest umieszczona na Polskiej szkole. Mimo poparcia pomarańczowej rewolucji przez Polaków Juszczenko nie zawahał się ogłosić Banderę bohater Ukrainy ....

Co do Wielkich Węgier ... no cóż nie tylko Polacy zostali oszukani [tylko my po 2 wojnie światowej ;) ]. A granice Węgier po rozpadzie Austro-Węgier powinny być zupełnie inne. Wcale się nie dziwie dlaczego wszędzie te "Wielkie Węgry" - przez niektórych interpretowane jako wielki rewizjonizm i zlikwidowanie Słowacji. Ja to widzę zupełnie inaczej - to jest wyraz buntu niesprawiedliwych granic. Bo tak to się właśnie stało.

Jak to może być że Słowacja okupuje tereny gdzie do dzisiaj obywatele Słowacji stanowią mniejszość ? Mam tu na myśli pas przygraniczny. Mało tego niestety miałem "przyjemność" trochę ze "Słowakami" podyskutować co do tego stanu rzeczy. to oni do mnie że to słowiańskie tereny, a mieszkający tam Węgrzy to zmagyar'yzowani Słowacy. I zaraz zaczęli mi trąbić o Wielkich Morawach ze stolicą w Nitrze, o królu Świętopełku i o tym że Polacy okupują Spisz i Orawę. Potem to się jeszcze dowiedziałem że Węgrzy okupują Bude i inne miasta na Węgrzech które były kiedyś Słowackie.

Osobiście przypomina mi to rozmowę z tak zwanymi Litwinami którzy wymordowali tysiące Polaków i Żydów w podwileńskich Ponarach. Zajmujących Wilno po wojnie gdzie ich było z 1 % a swoją agresje [bo oni też się przyczynili razem ze Słowakami III Rzeszą i ZSRR do napadu na Polskę w 1939 roku] argumentują spolonizowanymi Litwinami mieszkającymi w Wilnie i okolicach.

@Maniek Jak widzisz ja jestem innego zdania. Nie wiem jak Ty ale ja mam te korzenie kresowe [babcia z Wołynia a pewno wiesz co tam się działo ;) ] i jakiś większy sentyment do kresów mam :) Co do Wileńszczyzny to już dawno powinna być tam autonomia. Do dzisiaj żyją tam Polacy autochtoni, który na dodatek są szykanowani. Bo co to za różnica czy autobus ma na tabliczce napisane tylko w jednym języku kierunek jazdy Vilnus czy w dwóch Wilno i Vilnus. Czy to normalne aby dzisiaj za wywieszenie nie narodowej flagi groziła by grzywna ? Tam tak jest za wywieszenie Polskiej flagi Polak dostał grzywnę. Jakoś nie wyobrażam sobie tego że gdybym 23 marca wywiesił Węgierską flagę to za to miałbym płacić jeszcze jakaś grzywnę. Co do pisowni nazwisk to nawet podczas wizyty Lecha Kaczyńskiego przechrzcili na Lechas Kačinskis. Jakoś nie był zadowolony. Bo jak tak może być że przyjeżdża na Litwę do Wilna prezydent innego kraju a oni do niego mówią ze to Lechas Kačinskis a nie Kaczyński. Jak Dalia Grybauskaitė przyjechała do Polski podczas rocznicy Bitwy pod Grunwaldem to nikt nie mówił ze to jakaś Danka Grabowska czy jakoś tam inaczej. Nazwisko to rzecz święta.

Nie wiem jak jest na Słowacji z Węgierską "mniejszością" ale oni tez powinni się starać o autonomie, tak samo Szeklerzy w Rumunnii. Bo nie może być tak że jeden kraj przejmuje nie swoje tereny i nie swoją ludność i nie dość ze robi co chce to jeszcze nie szanuje praw mniejszości.

Reply to topic
You can post new topics in this forum
You can reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum
Add this topic to your bookmarks
Printable version

Jump to:  
Quick Reply
Username: 

Expire Days